Żółtko panierowane na karmelizowanej rukoli, to przepis który już chyba wypuścił korzenie 😊 Żółtko panierowane czekało dobrze ponad rok aby znaleźć się tu na blogu.

Wydawało by się, że żółtko panierowane to coś trudnego do przygotowania, a wcale tak nie jest. Robiłam je już kilkakrotnie i zawsze wychodzi. Sekretem tego przepisu jest cierpliwość, delikatność i umiejętność liczenia do 20 😊

Także dziś zdradzę wam mój sekret na to tajemnicze danie, oraz na cały przepis na żółtko panierowane na karmelizowanej rukoli z czerwoną cebulą, granolą i płatkami migdałów.

W tym przepisie nie podam wam czasu wykonania. Sami zdecydujecie czy wolicie łatwiejszą czy trudniejszą wersję do wykonania, a ta ma duże znaczenie czasowe.

INNE PRZEPISY NA KOLACJE:
  KOTLETY JAJECZNE Z PAPRYKĄ  
  SAŁATKA Z ZIEMNIAKÓW I RZODKIEWKI  
  PASTA JAJECZNA Z OGÓRKIEM  
  JAJECZNE CHMURKI Z CEBULĄ I SZYNKĄ  
  MINI FRITTATA Z KURKAMI NA RUKOLI  

ŻÓŁTKO PANIEROWANE NA KARMELIZOWANEJ RUKOLI

ŻÓŁTKO PANIEROWANE NA KARMELIZOWANEJ RUKOLI:
– Chrupiące z wierzchu i płynne w środku
– Idealne na lekką kolację
– Łatwiejsze lub trudniejsze w przygotowaniu, wybór należy do Ciebie!
– Genialne do łączenia z sałatkami
– Zdrowe

ŻÓŁTKO PANIEROWANE NA KARMELIZOWANEJ RUKOLI

ILOŚĆ PORCJI: 2

SKŁADNIKI:

– Jajka – 2 sztuki
– Rukola opakowanie
– Miód gryczany płynny – około 2 łyżek
– Cebula czerwona
– Sól do smaku
– Pieprz do smaku
– Granola – ja użyłam około 2 łyżek na 2 porcje kupionej granoli
– Płatki migdałów – około łyżka na porcję
– Bułka tarta
– Olej do smażenia

PRZEPIS:

1.Na patelni rozgrzej łyżkę oliwy dodaj pokrojoną w pióra czerwoną cebulę przesmaż 2 minuty i dodaj rukolę. Posól i popieprz do smaku oraz dodaj miód. Chwilę karmelizuj aż rukola straci swoją objętość. Przełóż na talerze robiąc jakby gniazdka. Posyp granolą oraz płatkami migdałów.

2. Bułkę tartą, spokojnie całe opakowanie przesyp do wyższego naczynia, tak by można było ukryć w niej żółtka.

3. Oddziel delikatnie białko od żółtek, tak by żółtko pozostało w całości. Ja przelewam delikatnie całe białko przez palce.

4. W bułce tartej zrób 2 otwory, po woli i delikatnie umieść w nich żółtka i bardzo precyzyjnie zasyp je bułką z góry.
Tak by całe jajka były obtoczone w bułce. I teraz jak wspominałam, jeśli wybierasz opcje łatwiejszą, zostaw jajka nawet na 2-3 godziny. Zrobią się dosłownie twarde, jeśli chcesz zrobić to w trudniejszy sposób zostaw na kilka minut. Ale pamiętaj czym dłużej jajka będą w bułce tym łatwiej się je i wyjmuje i smaży.

5. W garnku / najlepiej wyższym / zagotuj olej. Kiedy olej będzie gotowy, wyjmij jajko z bułki tartej / te dłużej panierowane wyjmiesz bez problemu ręką / umieść na łyżce cedzakowej i trzymając cały czas łyżkę policz do 20. Licz normalnie tak jak lecą sekundy. Możesz też użyć stopera. Po tym czasie przełóż żółtko na gotowej sałatce.

ŻÓŁTKO PANIEROWANE NA KARMELIZOWANEJ RUKOLI

Czas przygotowania2 godziny
Czas gotowania10 minuty
Porcje: 2
Autor: Globus Kulinarny

SKŁADNIKI

 • 2 Jajka 
 • Rukola opakowanie
 • 2 łyżki Miód gryczany płynny
 • 1 Cebula czerwona
 • Sól do smaku
 • Pieprz do smaku
 • 2 łyżki Granola ja użyłam około 2 łyżek na 2 porcje kupionej granoli
 • 1 łyżka Płatki migdałów około łyżka na porcję
 • Bułka tarta
 • Olej

PRZEPIS

 • SAŁATKA:
  Na patelni rozgrzej łyżkę oliwy dodaj pokrojoną w pióra czerwoną cebulę przesmaż 2 minuty i dodaj rukolę. Posól i popieprz do smaku oraz dodaj miód. Chwilę karmelizuj aż rukola straci swoją objętość. Przełóż na talerze robiąc jakby gniazdka. Posyp granolą oraz płatkami migdałów.
 • Bułkę tartą, spokojnie całe opakowanie przesyp do wyższego naczynia, tak by można było ukryć w niej żółtka.
 • Oddziel delikatnie białko od żółtek, tak by żółtko pozostało w całości. Ja przelewam delikatnie całe białko przez palce.
 • W bułce tartej zrób 2 otwory, po woli i delikatnie umieść w nich żółtka i bardzo precyzyjnie zasyp je bułką z góry. Tak by całe jajka były obtoczone w bułce. I teraz jak wspominałam, jeśli wybierasz opcje łatwiejszą, zostaw jajka nawet na 2-3 godziny. Zrobią się dosłownie twarde, jeśli chcesz zrobić to w trudniejszy sposób zostaw na kilka minut. Ale pamiętaj czym dłużej jajka będą w bułce tym łatwiej się je i wyjmuje i smaży.
 • W garnku / najlepiej wyższym / zagotuj olej. Kiedy olej będzie gotowy, wyjmij jajko z bułki tartej / te dłużej panierowane wyjmiesz bez problemu ręką / umieść na łyżce cedzakowej i trzymając cały czas łyżkę policz do 20. Licz normalnie tak jak lecą sekundy. Możesz też użyć stopera. Po tym czasie przełóż żółtko na gotowej sałatce.
ŻÓŁTKO PANIEROWANE NA KARMELIZOWANEJ RUKOLI

SMACZNEGO!